23.06.2024

Obchodné centrum Zemplín v Michalovciach sa rozrastie

V Michalovciach na východnom Slovensku už viacero rokov funguje obchodné centrum Zemplín. Na tom by konieckoncov nebolo nič zvláštne a ani zaujímavé, pokiaľ by sa jeho majiteľ nerozhodol k nemu pristaviť nový objekt.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Zväčšenia centra

Obchodné centrum Zemplín je v prevádzke od roku 2008. Svojim návštevníkom na ploche 7500 metrov štvorcových poskytuje možnosť nákupu v celkovo päťdesiatich obchodných prevádzkach. Je spádovým centrom pre takmer 250 tisíc obyvateľov a jeho úspech predurčuje aj výhodná poloha. Zrejme aj to je dôvodom, prečo sa majiteľ obchodného centra rozhodol pre jeho prístavbu. Tá bude postavená ako štvorpodlažný objekt s plochou strechou. „Stavbu je možné charakterizovať ako obchodné centrum, v ktorom sa nachádzajú malé predajne respektíve služby,“ uvádza investor vo svojom zámere. Predávať sa tu bude široký sortiment tovaru zväčša odevného charakteru s výnimkou potravín. Vybuduje sa na mieste existujúceho parkoviska pre OC Zemplín medzi samotným centrom a susedným OC Kaufland.

Príde viac ľudí

Podľa oficiálnych údajov, ktoré poskytol investor vo svojom investičnom zámere, denný počet návštevníkov obchodného centra je 5695 ľudí. To naozaj nie je malé číslo, najmä pokiaľ si uvedomíme, že nejde o Bratislavu, ale stredne veľké okresné mesto na východnom Slovensku. Dopyt je však evidentne ešte väčší a tak prístavba reálne zväčšuje predajnú plochu až o 40,4 percent. Predpokladaný prírastok tak bude 2300 ľudí za deň, čo znamená až 192 ľudí za hodinu počas otváracích hodín obchodného centra.

V Michalovciach je ich niekoľko

O tom, že obchodné centrá sú v Michalovciach naozaj populárne, svedčí aj ich počet, či už ide o reálne stojace alebo plánované projekty. Napríklad neďaleko autobusovej stanice takisto mala vyrásť ďalšia nákupná galéria. Malo však o menší objekt iba s jedným podlažím, ktorý by do Michaloviec mal priniesť dvanásť nových obchodných prevádzok. Ešte v roku 2013 sme však písali o ďalšej výstavbe obchodného centra v tomto meste. Vyrásť malo bezprostrednej blízkosti predajne Merkury Market na v súčasnej dobe nezastavanej ploche na severnom okraji mesta Michalovce. Okrem predajne Merkury Market v jeho blízkosti nájdeme čerpaciu stanicu pohonných hmôt, inak je takmer všade navôkol orná pôda. Predpokladaná výška nákladov mala byť dva a pol milióna eur. Malo by ísť o doteraz najväčšie obchodné centrum v Michalovciach – predajná plocha by sa totiž mala vyznačovať 9600 metrami štvorcovými. Okrem týchto centier malo v tomto meste vyrásť aj obchodné centrum Átrium.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.