01.07.2022

Obchodné centrá milujú Michalovce

Vo februári sme na stránkach nášho magazínu uverejnili článok o výstavbe nového obchodného centra v Michalovciach. Dnes sa ocitáme v podobnej situácií, keď vás chceme informovať o výstavbe ďalšieho obchodného centra. Nuž ako sa zdá, Michalovce sa tešia obľube developerov a samozrejme, Michalovčania sa následne môžu tešiť na nové obchody.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Na Humenskej ulici

Michalovská spoločnosť SAPIZ s.r.o. si za lokalitu výstavby nového obchodného centra vybrala skutočne vynikajúce miesto. Realizovať by sa totiž malo na Humenskej ulici, v blízkosti železničnej a autobusovej stanice. Podľa investora je dôvodom vybudovania obchodného centra skvalitnenie a rozšírenie ponuky predaja priemyselného, spotrebného a potravinárskeho tovaru pre širokú verejnosť v časti mesta so zvýšeným pohybom osôb, pretože navrhované obchodné centrum sa bude nachádzať v susedstve železničnej a autobusovej stanice, ktorej nástupisko sa plánuje rozšíriť. Okrem uvedených faktov investor za pozitívne prvky výstavby považuje aj využitie pozemku v súladu s Územným plánom mesta Michalovce a zníženie miery nezamestnanosti v meste a okolí.

Predpokladané investičné náklady by sa mali pohybovať okolo 4,5 milióna eur. Za tieto peniaze by v Michalovciach mala vyrásť stavba, v ktorej sa bude nachádzať dvanásť obchodných prevádzok. Prácu v nich by mohlo nájsť až okolo osemdesiat ľudí. To nie vôbec zlá perspektíva, nakoľko miera nezamestnanosti je v michalovskom okrese naozaj vysoká. Stavba by sa mala rozbehnúť už v októbri tohto roku, pričom jej koniec je predbežne avizovaný na máj 2014.

Začiatkom leta ďalšia výstavba

Ako sme spomenuli v úvode, obchodné centrá sú práve to, čo v Michalovciach chýbať rozhodne nebude. Už od leta tohto roku by ďalšie totiž malo začať vyrastať v bezprostrednej blízkosti predajne Merkury Market, veď napokon, spoločnosť Merkury Market je aj investorom projektu. Úlohu developera v tomto prípade zohráva spoločnosť SK Design z Michaloviec. Nové centrum sa bude nachádzať na v súčasnej dobe nezastavanej ploche na severnom okraji mesta Michalovce. Okrem predajne Merkury Market v jeho blízkosti nájdeme čerpaciu stanicu pohonných hmôt, no inak je takmer všade navôkol orná pôda. Predpokladaná výška nákladov by mala byť dva a pol milióna eur. Malo by ísť o doteraz najväčšie obchodné centrum v Michalovciach – predajná plocha by sa totiž mala vyznačovať 9600 metrami štvorcovými.

Michalovčania by nové centrum privítali

Život v regióne s vysokou nezamestnanosťou nie je jednoduchý, preto Michalovčania vítajú každú príležitosť na vytvorenie nových pracovných miest. „Práce je tu málo, ja sám som už nejaký čas nezamestnaný, preto by sa mi určite páčilo, keby sa dala práca nájsť aj v novom obchodnom centre,“ hovorí obyvateľ Michaloviec Roman Sirota. „Mne by sa nové obchody páčili, nikdy ich nie je dosť,“ s úsmevom hovorí michalovčanka Janka Alekšinová. „Budeme mať síce obchodných centier ako v Bratislave, ale to nevadí, aspoň budeme mať na výber. A dobré je aj to, že prinesie aj nejaké pracovné miesta,“ dodáva.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.