23.09.2023

Novomestský Kaufland spolu s obchodnou galériou otvoria už za pár dní

Nákupné možnosti obyvateľov okresného mesta na Strednom Považí, Nového Mesta nad Váhom, sa už onedlho podstatne vylepšia. K miestnym supermarketom a hypermarketu tu totiž pribudne nielen obchodný dom Kaufland, ale zároveň aj nová obchodná galéria, ktorá v tomto meste dosiaľ absentovala. Zrealizovala ich česká spoločnosť InterCora na mieste niekdajšej továrne na pracie prášky Palma Henkel.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Otvárací február

Termínom otvorenie Obchodného centra Kaufland je 7. február. Spolu s ním svoje brány otvorí aj obchodná galéria s názvom Javorina. V nej sa budú nachádzať obchodné priestory štyroch spoločností. Najväčší podiel z nich dostane KiK Textil a to 580 metrov štvorcových. Po ňom nasleduje obchod s oblečením Takko, ktorý sa bude rozprestierať na ploche 500 metrov švorcových, 450 metrov štvorcových bude využívať obuv Deichmann a obchod s hračkami sa bude musieť „uspokojiť“ s plochou 300 metrov štvorcových.

Obyvatelia Nového Mesta nad Váhom nové obchodné možnosti vítajú, pretože podľa nich ich toto okresné mesto stále neponúka dostatok. „Keďže mám malé deti, som rada, že v Novom Meste bude kvalitný obchod s hračkami,“ hovorí Lucia Znojková zo sídliska Hájovky. „Samozrejme, som rada za každý dobrý obchod, ktorý sa v tomto meste otvorí, pretože tu dokopy nič nie je. Ak potrebujeme nakúpiť nejaké normálne oblečenie, musíme ísť do Trenčína alebo do Trnavy,“ dodáva. Podobný názor má aj Jakub Hrevný z časti Samoty. „V Novom Meste je len kopec obchodov s čínskym tovarom a obchody, ktoré by ponúkali kvalitný sortiment, chýbajú. Preto som naozaj rád, že tu vznikne niečo nové a navyše keď sa pritom zbúrala Palma, tým lepšie,“ myslí si.

Nové Mesto a plány investorov

Spoločnosť InterCora, ktorá za novomestským Kauflandom a obchodnou galériou stojí, však nie je jedinou firmou z Českej republiky, ktorá mala záujem v Novom Meste nad Váhom zrealizovať nákupné centrum. Ešte v roku 2010 tu totiž mala začať s výstavbou obchodného centra spoločnosť Fastav Development-SR prepojená s českou firmou Fastav Development-AOC. Do výstavby chcela táto spoločnosť investovať päť miliónov eur. Malo ísť o jednopodlažné pbchodné centrum na ploche približne 4,8 tisíc metrov štvorcových. Projekt sa však nakoniec nezrealizoval.

Neskôr do hry o výstavbu obchodného centra vstúpil ďalší investor a to spoločnosť Queen Investment. Lokalitou pre výstavbu obchodného domu Kaufland mala byť časť Nového Mesta nad Váhom nazývajúca sa Kľúčovec. Ide o pomerne tichú lokalitu mimo centra v susedstve štvrte rodinných domov, parku, cintorínu a základnej školy. Spolu s výstavbou obchodu sa na tomto mieste mala realizovať aj výstavba bytových domov. Kaufland však nakoniec začala realizovať až spoločnosť Hrivis a to na mieste bývalej továrne Palma Henkel. Slovenský developer a majiteľ dotknutých pozemkov však projekt nedokončil. Podarilo sa to českej spoločnosti InterCora, ktorá v Čechách zrealizovala už viac ako 250 nákupných centier. Pokiaľ ide o pozemky, na ktorých sa obchodné centrum nachádza, tie už dnes patria samotnej spoločnosti Kaufland.

 

autor: Andrej Jurica

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.