22.07.2024

Nové časy pre nitriansky Polygón

Polygón je názov staršieho nitrianskeho obchodného centra v širšom centre tohto krajského mesta. Prednedávnom však istý investor prišiel s návrhom postaviť nový Polygon, ktorý by portfólio služieb v tomto starobylom sídle podstatne rozšíril. Poďme sa na to pozrieť.

S

Zdroj: www.polygon.sk

cieľom zmodernizovať

Projekt, ktorý vám chceme predstaviť, rieši vybudovanie polyfunkčného objektu s názvom Nový Polygón Nitra, ktorý bude slúžiť na bývanie, prechodné ubytovanie, administratívu, obchod, služby a dokonca tiež poskytne priestor zdravotníckym zariadeniam, ktorým sa myslia ambulancie a takisto lekárni. Vznikne medzi Štefánikovou triedou, Coboriho a Cintorínskou ulicou vo vnútri dnes existujúceho polyfunkčného komplexu Polygón neďaleko autobusovej a železničnej stanice, ktorý je obyvateľom Nitry dobre známy, nakoľko tu funguje už od roku 1992. V súčasnosti sa v tomto areáli nachádza trhovisko, predajné stánky a jednoduché prízemné predajné objekty.

V podstate teda pôjde o prestavbu na celkovej rozlohe takmer trinásť tisíc metrov štvorcových. V projekte ide o zaujímavý architektonický počin, nakoľko sa vlastne jedná o vytvorenie pešej ulice s trhovým námestím. Parkovacie miesta sa budú nachádzať v novom parkovacom dome, ktorý nadväzuje na existujúci. Takto je zabezpečené parkovanie pre celý polyfunkčný komplex, nielen pre plánovaný objekt. Pokiaľ ide o zeleň, projekt počíta s rozšírením existujúceho parku o ďalšie plochy, čím vznikne väčší priestor pre oddych a to aj pre okolité obytné budovy.

So štyrmi podlažiami

Nový Polygón sa vďaka svojím štyrom nadzemným podlažiam stane jednou z dominánt tohto mestského priestoru. Na druhom až štvrtom poschodí sa budú nachádzať byty a apartmány a takisto aj parkovacie miesta. Pre prvé podlažia sú určené priestory pre administratívu, ambulancie, reštauráciu a supermarket. Objekt garáží je dispozične prepojený na každom podlaží s obytným domom aj vybavenosťou. Takýmto spôsobom je zabezpečená ľahká prístupnosť parkovania z bytov aj z vybavenosti.

Zaujímavý prechod ku stanici

Hoci je dnes existujúci Polygón medzi obyvateľmi tohto krajského mesta populárny a navštevovaný, predsa len je jeho rozšírenie a dobudovanie celého areálu do komplexnej podoby zaujímavým počinom. Navyše Nitrania bezpochyby ocenia fakt, že hlavnú os polyfunkčného objektu a tým aj celého areálu, tvorí prechod medzi autobusovou stanicou a Coboriho ulicou, formou pasáže. Dodajme len, že výstavba by mala odštartovať už v septembri tohto roku a stojí za ňou súčasný majiteľ obchodného centra Ján Plandora.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.