22.07.2024

Nové bývanie v trenčianskych Zlatovciach

Nových domov nie je nikdy dosť. To si zrejme povedal aj investor, ktorý má „na svedomí“ nový rezidenčný projekt v trenčianskej mestskej časti Zlatovce. V tomto prípade pôjde o realizáciu výstavby viac ako päťdesiatky nových domov.

Zdroj: www.byvaniezlatovce.sk

V dobrej lokalite

Lokalita, v ktorej má projekt pod názvom Bývanie Zlatovce vyrásť, je v podstate prímestskou časťou najmenšieho slovenského krajského mesta. Zlatovce sú od roku 1976 súčasťou mesta Trenčín a predstavujú okrajovú mestskú časť. Ide však o dobrú lokalitu s vysokým potenciálom a čo je rovnako dôležité, s dobrým dopravným napojením na centrum Trenčína a rovnako aj na diaľnicu.

Podľa oficiálnej stránky rezidenčného projektu je plánované aj nové napojenie na mestskú hromadnú dopravu so zastávkou priamo pred areálom novej obytnej zóny. Čo možno trochu považovať za negatívum, je slabo rozvinutú mestská infraštruktúra, ktorá v tejto časti do veľkej miery absentuje. Pokiaľ ale budeme Zlatovce považovať za niečo ako satelitné mestečko krajského mesta, projekt má svoje opodstatnenie.

Šesť typov domov

V rámci projektu ide o vybudovanie 52 rodinných domov. Prípadní záujemcovia si budú môcť vybrať až zo šiestich typov stavieb. Okrem samostatne stojacich rodinných domov developer ponúka aj dvojdomy. Podľa oficiálnych informácií investora, ktorým je spoločnosť Metropol Slovakia, každý dom je citlivo navrhnutý tak, aby na malej ploche poskytol svojim obyvateľom prostredie pre pohodlný život v interiéroch ako aj exteriéroch. „Dispozície zodpovedajú súčasnému trendu delenia priestorov na otvorenú dennú zónu, kde obývačka s kuchyňou a jedálňou tvoria ťažisko spoločných aktivít rodiny a privátnu nočnú zónu, ktorá poskytuje dostatok súkromia na napĺňanie individuálnych potrieb,“ píše sa na stránke.

Od stotisíc

Ceny holodomov sa v tomto prípade pohybujú podľa typu domu. Ako sme už spomenuli vyššie, ide o šesť typov domov, respektíve o päť typov samostatne stojacich rodinných domov a jeden typ dvojdomov. Názvy jednotlivých typov sú odvodené od kovov. Konkrétne ide o domy Gold, Silver, Bronze, Copper, Chrome a Iron. Ako v tomto rade zostupne klesá aj hodnota týchto kovov, klesá aj cena jednotlivých typov domov. Najdrahšie sú teda „zlaté“ typy domov, ktorých cena začína na úrovni približne 136 tisíc Eur. Ide o štvorizbové domy s celkovou plochou takmer 130 metrov štvorcových. Najlacnejšie sú práve spomínané dvojdomy, ktorých cena sa pohybuje od 98 tisíc Eur. Vyznačujú sa tromi izbami a plochou 90 metrov štvorcových.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.