23.09.2023

Nové bytové projekty v Košiciach

Na stránkach nášho magazínu vám prinášame informácie zväčša z Bratislavy, respektíve z regiónov Západného Slovenska, ale zabúdať by sme nemali ani na druhé najväčšie slovenské mesto, krásnu metropolu východu, Košice. Práve preto by sme vás chceli oboznámiť s tým, aké nové rezidenčné projekty sa v tomto meste chystajú.

Zdroj: www.safran.sk

Šafránová záhrada

Tento rezidenčný projekt by do Košíc mal priniesť 74 nových bytových jednotiek. Na tom by vlastne ani nebolo nič zvláštne, keby nešlo o zaujímavé a atraktívne umiestnenie domu prakticky v parku v centre mesta, neďaleko niekdajších kasární Kapitána Jaroša. Investor projektu jeho názov nezvolil len tak pre nič za nič, ale práve z dôvodu, že na tomto mieste sa kedysi nachádzali záhrady plné šafránu. Prípadní majitelia nových bytov však nezískajú len atraktívne bývanie v prostredí parku takmer v samotnom centre veľkomesta či podzemné parkovanie, ale aj priame spojenie s kultúrou, keďže spomínaný park sa stane dejiskom kultúrnych akcií v rámci projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Bytový dom by mal byť dokončený v októbri budúceho roku.

Panoráma

Pokiaľ ide o ďalší rezidenčný projekt v Košiciach, tentokrát patrí do trochu inej kategórie. Nejde totiž o bytový dom, ale o projekt prinášajúci doslova novú štvrť. Vo východnej časti mesta pred košickou mestskou časťou Košická Nová Ves vznikne urbanistický celok zahŕňajúci 153 domov v radovej zástavbe a okrem toho ešte aj šesť vilových domov. Veľkým lákadlom pre potenciálnych kupcov by mala byť exkluzívna lokalita v tichom a prírodnom prostredí, nízkoenergetická moderná architektúra a panoramatický výhľad na mesto a okolité vrchy.

Valentina

Jedno musíme košickým projektom uznať – na mysli máme pekné mená, ktoré investori pre ne zvolili. Šafránová záhrada, Panoráma… No aj ďalší objekt, ktorý by sme vám v rámci prehliadky nových košických rezidenčných projektov chceli ukázať, má veľmi milý názov: Valentina. Tentokrát nejde čisto len o bytový projekt, ale o polyfunkčný objekt, v ktorom sa okrem bytov budú nachádzať aj kancelárie a obchodné priestory. No pokiaľ ide o byty, tých tu potenciálni záujemci nájdu tridsaťtri. Parkovanie je riešené formou garáží v suteréne. Miestom realizácie polyfunkčného objetku Valentina je Mäsiarska ulica a dátumom, kedy by výstavba mala byť ukončená, je jún budúceho roku.

Nová Terasa

Vráťme sa ešte na chvíľu do historickej časti tohto krásneho mesta, do lokality na hraniciach Starého Mesta, kde by v prvom polroku budúceho roku mala byť ukončená výstavba rezidenčného projektu Nová Terasa. Ponúkať bude skutočne rôznorodú paletu bytových jednotiek s výmerou od 31 do 110 metrov štvorcových a takisto rozdielne druhy bytov – záujemci si tu môžu kúpiť byt s predzáhradkou, mezonetové byty, byty s atypickou výškou stropu pod sedlovou alebo pultovou strechou, byty s terasami a podobne. Skvelou devízou investora, ktorú mu môže pri predaji bytov výrazne pomôcť, je okrem atraktívnej lokality aj nádherný výhľad na mesto a blízke vrchy.

 

autor: Andrej Jurica

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.