22.05.2022

Nákupné oslobodenie Trnavy

Trnava je prudko rozvíjajúca sa metropola a sídlo samosprávneho kraja, ktoré sa radí medzi ekonomicky najsilnejšie mestá Slovenska. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa k nemu upierajú oči developerov a investorov. A to aj v prípade vybudovanie nového nákupného centra. To spolu s novou City arenou prakticky „oslobodzuje“ od nákupnej závislosti na bratislavských nákupných centrách.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Na nevyužitom pozemku

Nové nákupné centrum s názvom City Park Trnava má vyrásť na území s rozlohou tri hektáre. Lokalitou určenou na výstavbu je pozemok nachádzajúci sa v severozápadnej časti mesta v blízkosti priemyselnej zóny ohraničený ulicami Trstínska cesta, Ružindolská a Suchovská. V projekte sa jedná o vybudovanie dvoch retailových jednopodlažných obchodných objektov. V nich sa bude nachádzať dvadsaťjeden samostatných bezbariérovo prístupných obchodných jednotiek, ktoré sa budú orientovať najmä na predaj potravín, domácich potrieb, obuvi, elektroniky, športových potrieb, drogistického tovaru, hračiek, doplnkov do domácnosti a tak ďalej.

Na pozemku, ktorý by sa mal stať miestom výstavby, sa v súčasnej dobe nič nenachádza, respektíve nájdeme tu len neupravený a nikým nenavštevovaný priestor. Preto investor, ktorým je spoločnosť TM Real, spol. s r. o. z Bratislavy, považuje za vhodné nové nákupné centrum postaviť práve na tomto mieste. Stavba podľa neho prispeje k rozšíreniu ponuky obchodu a služieb pre širšie vrstvy obyvateľstva mesta o široké portfólio nových produktov. Výstavba projektu za približne šesť miliónov Eur navyše podľa jeho vyjadrenia nie je v rozpore s územným plánom mesta Trnava. Dodajme ešte, že do Trnavy by okrem iného mal projekt City park priniesť takmer 140 nových pracovných miest.

Trnava do toho!

Aj tento pokrik bezpochyby bude počuť na zrekonštruovanom trnavskom štadióne Antona Malatinského, ktorý je jedným z top projektov v tomto meste za posledné roky. Ide o zaujímavé spojenie futbalového štadiónu s nákupnou galériou. Nakoľko bol projekt slávnostne otvorený pred niekoľkými dňami, aj v tomto prípade „hrozí“ zlepšenie nákupných príležitostí a možností pre Trnavčanov a ľudí z okolia „Malého Ríma“. Okrem samotného športového stánku, ktorý spĺňa prísne európske normy UEFA, tu totiž nájdu obchodnú galériu so 120-mi obchodnými prevádzkami, multikino, hotel, stravovacie zariadenie, kaviarne, administratívne priestory a podzemné parkovisko s tisíc miestami. Developerom je v tomto prípade spoločnosť City-Arena a.s., ktorá zrealizovala práve obchodnú galériu. Stojí za ňou developerská skupina Euro Max Slovakia, ktorá je na Slovensku známa najmä výstavbou zábavno-obchodných centier pod značkou Max, ktoré sa nachádzajú v ôsmich slovenských mestách: Trenčíne, Nitre, Poprade, Dunajskej Strede, Skalici, Žiline, Prešove a takisto v Trnave. Ide teda o skúseného developera a treba povedať, že tomu zodpovedá aj nový projekt trnavskej futbalovo-obchodnej arény.

 

autor: Andrej Jurica

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.