18.04.2021

Na Floridu do Dunajskej Stredy

Prečo by nemohla byť Florida aj na Slovensku a to konkrétne v Dunajskej Strede? Napokon, aj v Bratislave predsa máme Manhattan, no nie? A teda ani Dunajská Streda nezostane v tomto ohľade bokom. Už za nejaký čas by na jej území mal totiž vyrásť rezidenčný komplex s atraktívnym názvom Florida Villa Park.

ilustračné foto

Pôvodne sa pod týmto názvom mal v Dunajskej Strede realizovať projekt, ktorý v sebe zahŕňal rekreačné bývanie. Ten sa však investor, spoločnosť Corona Homes, s.r.o. z Dunajskej Stredy, rozhodol zmeniť a to na rezidenčný komplex určený pre celoročné bývanie. Podľa neho hlavným cieľom pripravovanej výstavby rezidenčného komplexu Florida Villa Park je pripraviť ojedinelý projekt pre kvalitné bývanie, oddych a relaxáciu v tichom prostredí mesta, ktorý zabezpečí pre svojich klientov pocit bezpečia. Rodinné domy budú situované v uzavretých zónach s dôrazom na súkromie. V každej zo zón sú tri typy domov s nadštandardnými pozemkami, ktoré v priemere majú 1700 metrov štvorcových. Domy sú samostatne stojace, väčšinou prízemné, s garážou, bazénom a bez výrazného oplotenia.

Obytná zóna je dopravne sprístupnená cez Malotedejskú ulicu. Podľa návrhu sú cesty trasované s ohľadom na existujúci priestor a vytvárajú základ pre atraktívne, priestorovo a výtvarne priaznivé usporiadanie stavebných objektov a to tak, aby mohli vytvoriť uzavretý komplex budúcich rodinných domov. Celý obytný komplex je uzavretý dvomi vstupnými bránami, z ktorých hlavná je funkčná a druhá je obslužná v prípade potreby. Pri hlavnom vstupe sa nachádza aj dom správcu areálu a takisto malý parčík.

V severozápadnej časti areálu noví obyvatelia nájdu zeleň, ktorá oddeľuje areál od priemyselnej zóny. Tú sú umiestnené detské ihriská, areál zdravia, jazierko a altánok pre obyvateľov komplexu. Na tento priestor nadväzuje sekcia, ktorá leží v pásme ochrannej zelene a preto sú tam navrhnuté štyri rekreačné domy. Rezidenčný komplex je podľa investičného plánu koncipovaný približne pre 160 obyvateľov. Tí by svoj domov mali nájsť v 34 rodinných domoch. Florida Villa Park by sa celkovo mal rozkladať na takmer 100 tisíc metroch štvorcových.

Zaujímavé mená v Dunajske Strede majú tradíciu

Pokiaľ sa vám názov spomínaného rezidenčného projektu v Dunajskej Strede zdá originálny a zaujímavý, mali by ste vedieť, že developeri v tomto meste majú pre mená svojich návrhov skutočne zvláštny zmysel a nemusí ísť len o pomenovanie podľa nejakého vychyteného miesta svetového mena. Dá sa napríklad ísť aj do našej histórie. Na mysli máme napríklad Obytný park Kráľa Žigmunda, ktorý v tomto realizovala spoločnosť OTP Real. Ten sa nachádza, ako inak, na Ulici Kráľa Žigmunda, pri obchodných centrách Max a Hypernova.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.