22.05.2022

Michalovce a nové obchodné centrum

V meste na brehoch „východoslovenského mora“ by sa už onedlho mali obohatiť nákupné príležitosti. Vyrastie tu totiž nové obchodné centrum, ktoré do Michaloviec prinesie množstvo nových obchodov a služieb.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Centrum v centre

Účelom investičného plánu, ktorý na posúdenie predložila spoločnosť APV Investment s.r.o. so sídlom v Žiline, je výstavba obchodného centra s názvom Átrium. „Vyrásť by malo ako súčasť vyššej občianskej vybavenosti centrálnej mestskej zóny mesta Michalovce, čo rozšíri možnosti nákupu na vyššej kvalitatívnej a predajnej úrovni pre obyvateľov mesta a okresu v náväznosti na priame dopravné napojenie z obchvatu mesta z Masarykovej ulice,“ uvádza investor priamo v investičnom pláne. V obchodnom centre sa po jeho výstavbe budú nachádzať polyfunkčné plochy obchodu a služieb. Parkovanie s počtom 166 parkovacích miest pre návštevníkov obchodného centra je navrhované v prvom nadzemnom podlaží. Hlavný vstup by mal byť zabezpečený z námestia Osloboditeľov cez navrhovanú obchodnú pasáž a od Obchodnej ulice zo severnej strany.

Pokiaľ ide o architektonicko-estetický výraz stavby, polyfunkčný objekt obchodu a služieb s tromi nadzemnými podlažiami s parkovaním je podľa investora navrhnutý v modernom funkcionalizme, ktorý je výrazovou odozvou na jestvujúcu zástavbu polikliniky a obchodného domu v danej lokalite centrálnej zóny námestia. Spoločnosť APV Investment s.r.o. si od projektu sľubuje vzhľadom na umiestnenie v lokalite vyššej občianskej vybavenosti centrálnej mestskej zóny mesta Michalovce rozšírenie možností nákupu na vyššej kvalitatívnej a predajnej úrovni pre obyvateľov mesta a okresu. Odhadované náklady na realizáciu obchodného centra predstavujú približne 16 miliónov Eur.

Obchodné centrum Átrium však nie je v Michalovciach žiadnym novým projektom. Spoločnosť APV Investment s.r.o. pozemok, na ktorom by malo vyrásť, kúpila ešte v roku 2011. Podľa medializovaných správ zaň zaplatila 705 tisíc Eur, pričom výstavba mala odštartovať ešte v minulom roku. Podľa najnovšieho projektu by sa však obchodné centrum do fáze realizácie malo dostať až v roku budúcom, pričom ukončenie výstavby je naplánované na rok 2017.

Vyrásť má ďalšie

Vyššie spomínaným obchodným centrom však výstavba komerčných objektov tohto typu v Michalovciach nekončí. Neďaleko autobusovej stanice by mala vyrásť ďalšia nákupná galéria. Pôjde však o menší objekt iba s jedným podlažím, ktorý by do Michaloviec mal priniesť dvanásť nových obchodných prevádzok. Ešte v roku 2013 sme však písali o ďalšej výstavbe obchodného centra v tomto meste. Vyrásť malo bezprostrednej blízkosti predajne Merkury Market na v súčasnej dobe nezastavanej ploche na severnom okraji mesta Michalovce. Okrem predajne Merkury Market v jeho blízkosti nájdeme čerpaciu stanicu pohonných hmôt, inak je takmer všade navôkol orná pôda. Predpokladaná výška nákladov mala byť dva a pol milióna eur. Malo by ísť o doteraz najväčšie obchodné centrum v Michalovciach – predajná plocha by sa totiž mala vyznačovať 9600 metrami štvorcovými.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.