30.03.2020

Mesto pri Slnečných jazerách sa rozrastie o nové obchody

Obchodné príležitosti v Senci by sa už onedlho mali rozrásť o nové nákupné stredisko. Malo by ísť o jedenásť nových predajní, ktoré obyvateľom Senca ponúknu najmä odevy, ale aj elektroniku, obuv či hračky.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Pri Tescu

Nové nákupné centrum investor, ktorým je spoločnosť Retail Park Senec, s.r.o., postaví v dotykovej polohe existujúcej nákupnej zóny Tesco, ktorá sa nachádza v západnej časti mesta. Hovorili sme síce o jednom nákupnom centre, v skutočnosti však pôjde o dva objekty. Stavba nákupného centra je totiž podľa zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie rozdelená na dva samostatné dilatačné celky, ktoré však na seba konštrukčne ani dispozične nenadväzujú. Prvým objektom je teda samotné nákupné centrum a druhým predajňa. Novovybudované objekty budú slúžiť ako nákupné stredisko s prevažne spotrebným, športovým a domácim sortimentom. Konkrétne by malo ísť o štyri predajne odevov, predajňu elektra, obuv, hračky, drogériu, domáce potreby, športové potreby, pizzeriu a kaviareň.

Nielen nové obchody, ale aj pracovné miesta

Podľa investora rozšírenie obchodnej siete o navrhovaný zámer určený pre obchod a služby prinesie osoh nielen pre samotných obyvateľov mesta Senec, ale vzhľadom na urbanistickú polohu jeho umiestnenia a výhodného dopravného napojenia, aj jeho širokému spádovému okoliu. „Primeraná konkurencia iste zlepší ponúkané služby a uľahčí obyvateľom zabezpečovanie základných životných potrieb. Okrem praktických dôvodov nezanedbateľnou je aj potreba dotvorenia tohto priestranstva, ktoré svojou polohou a vzhľadom čaká na funkčné a estetické začlenenie do okolitého priestoru. Hlavným pozitívom zámeru je skvalitnenie oblasti obchodu a služieb. Pozitívom je aj vytvorenie nových pracovných miest, čo prispeje k znižovaniu miery nezamestnanosti v danom regióne a k zvyšovaniu životnej úrovne obyvateľstva,“ uvádza sa v investičnom zámere. Podľa predbežných údajov by malo nové obchodné centrum priniesť približne štyridsaťtri nových pracovných príležitostí.

Investovať sa oplatí

Investor ráta so zahájením výstavby centra už v budúcom roku a to konkrétne v marci. Realizácia by mala trvať iba pol roka, keďže koniec výstavby je predbežne stanovený na september 2014. Pokiaľ ide o predpokladnú výšku investičných nákladov, nové nákupné stredisko by malo „zhltnúť“ 1,7 milióna eur. Za tieto peniaze doplní aktuálne senecké portfólio obchodov, medzi ktorými nechýbajú predajne Lidl, Tesco či Kaufland. Samozrejme, investovať v Senci sa oplatí nielen z pohľadu využitia „domácich“ kapacít obyvateľstva, ale počítať treba aj s pomerne slušným počtom turistov. Tých prirodzene lákajú najmä vyhľadávané Slnečné jazerá, ktoré sa tešia aj priazni turistov zo zahraničia. Napokon, podľa údajov Štatistického úrad Slovenskej republiky v roku 2010 senecký okres navštívilo viac ako 40 tisíc turistov, z čoho viac ako 15 tisíc tvorili práve zahraniční turisti.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.