01.07.2022

Kaufland už aj v Pezinku

Pezinok je mesto zaujímavé nielen tým, že sa nachádza iba niekoľko kilometrov od hlavného mesta. Má svoju históriu, skvelú vinársku povesť, príjemnú prírodu Malých Karpát, ale aj nákupné možnosti, ktoré sa stále rozširujú. K nim by totiž už onedlho mal pribudnúť aj obchodný dom Kaufland.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Vyhrala Grinava

O Kauflande sa v Pezinku hovorí už niekoľko rokov, konkrétnejšie už od roku 2009. V tomto roku totiž spoločnosť prevádzkujúca tieto obchodné domy avizovala záujem v meste postaviť svoju ďalšiu prevádzku. Do úvahy sa pritom ako miesto výstavby brali dve lokality. Tou prvou bola podľa internetového portálu onlinepezinok.sk Grinava, kým alternatívou číslo dva boli nezastavané plochy v katastri Pezinka smerom na neďalekú Modru. Dnes už je isté, že Kaufland svoj obchodný dom postaví práve v prvej spomínanej lokalite, čiže v Grinave. Táto bývalá samostatná obec, ktorá sa stala súčasťou mesta Pezinok v roku 1975, sa nachádza vo vinohradníckej Malokarpatskej oblasti medzi Svätým Jurom a Pezinkom a okrem iného je aj súčasťou Malokarpatskej vínnej cesty. Pre investora teda predstavuje významnú strategickú oblasť, ktorá môže byť lákavou pre obyvateľov zo širokého okolia.

Prinesie aj pracovné miesta

Obchodný dom Kaufland svojim návštevníkom aj podľa vlastných vyjadrení ponúka širokospektrálny sortiment. V tomto prípade však nepôjde len o ponuku tovaru. Nákupné centrum totiž do Pezinka prinesie aj nové pracovné príležitosti. Prácu by si tu mohlo nájsť až osemdesiat zamestnancov. Hoci sa miera nezamestnanosti v pezinskom okrese stabilne pohybuje okolo osem percent, aj tak je to pre miestnych obyvateľov pozitívna správa. Podľa údajov investora by sa stavebné práce na obchodnom dome mali začať už v septembri tohto roku. Koniec výstavby, ktorá by si predbežne mala vyžiadať 7,5 milióna Eur, je avizovaný približne o sedem mesiacov neskôr. V Pezinku tak okrem Obchodného centra Plus, Tesca Hypernovy budú mať miestni obyvatelia ďalšie nové možnosti na nakupovanie.

Kaufland expanduje

Pôvodom nemecká spoločnosť Kaufland vznikla v roku 1930, pričom v Nemecku stále patrí medzienajdôležitejšiš potravinárske reťazce. Svoju prvú prevádzku na Slovensku otvorila v roku 2000. Odvtedy sa počet obchodných centier rozšíril na viac ako štyridsať a treba povedať, že ide o expandujúcu spoločnosť. V minulom roku totiž otvorili napríklad už tretiu prevádzku v Košiciach. Okrem nej Kaufland v roku 2013 vybudoval svoje predajne aj na Strednom Považí v Novom Meste nad Váhom a na Kysuciach v Čadci. V týchto prípadoch, podobne ako tomu bolo aj v Košiciach, bola stavba Kauflandu sprevádzaná aj výstavbou obchodnej galérie, ktorá sa skladá z piatich alebo šiestich obchodných prevádzok s oblečením, hračkami či elektronikou.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.