23.06.2024

Kaufland expanduje: postaví nové obchodné centrum v Košiciach

Spoločnosť Kaufland prevádzkuje na Slovensku viac ako 40 predajní a ako sa zdá, stále ich nie je dosť. Prednedávnom totiž otvorili nové prevádzky v Novom Meste nad Váhom a v Čadci, chystajú však ďalšiu a tentokrát v Košiciach. V metropole východného Slovenska to bude už tretia predajňa tohto reťazca.

Zdroj: enviroportal.sk

Aj s obchodnou galériou

O výstavbu ocbchodného centra Kaufland, ktoré by v Košiciach malo vyrásť spolu s obchodnou galériou, sa postará žilinská spoločnosť Istrofinal, a.s. Investor si pre realizáciu vybral lokalitu, ktorá sa nachádza v mestskej časti Nad jazerom. Ide teda o Košice IV., kde Kaufland vyrastie na pravom brehu rieky Hornád na ploche bývalého areálu Mäso-Východ. Najbližšie obytné objekty sa nachádzajú približne 130 metrov severovýchodným smerom a to na Čingovskej ulici. Pred samotnou výstavbou musí samozrejme prebehnúť asanácia spomínaného areálu mäsokombinátu.

Začiatok výstavby je v dokumentácií určený až neobvykle presne – 1. septembra 2013 a podobne je na tom aj jej ukončenie, čiže 1. septembra 2014. Stavať sa však nebude iba jedno obchodné centrum, ale hneď dve. Ako väčšia stavba v projekte figuruje obchodné centrum celoslovenskej siete Kaufland, ktoré bude už tradične postavné ako jednopodlažná budova v typickom štýle tejto spoločnosti. Nachádzať sa bude v severnej časti areálu. V južnej časti zasa vyrastie nákupná galéria so šiestimi väčšími predajnými plochami. Aj v tomto prípade pôjde o jednopodlažnú budovu. Pokiaľ ide o celkové náklady, tie by mali predbežne predstavovať päť miliónov eur.

V rámci oboch nákupných centier investor uvažuje s výstavbou 343 parkovacích miest. Z dopravnej stránky bude toto územie napojené na ulicu Napájadlá a to cez existujúcu prístupovú komunikáciu areálu McDonald Drive In. V tejto súvislosti si výstavba nových obchodných centier podľa dokumentu vypracovaného na posúdenie vplyvov na životné prostredie vyžiada prestavbu alebo lepšie povedané skapacitnenie križovatky Slanecká – Napájadlá, vrátane výstavby novej cestnej svetelnej signalizácie.

Stavia a stavia, predáva a predáva

Je zaujímavé, že hoci na Slovensku stále pretrváva ekonomická kríza so všetkými jej neduhmi, ku ktorým by malo patriť aj zníženie kúpyschopnosti obyvateľstva, obchodné reťazce si zrejme myslia pravý opak a na našom trhu doslova expandujú. Týka sa to samozrejme aj spoločnosti Kaufland, ktorá už v tomto roku stihla otvoriť dve nové predajne: na Považí v Novom Meste nad Váhom a na Kysuciach v Čadci. Aj v týchto prípadoch, podobne ako tomu bude v Košiciach, je stavba Kauflandu sprevádzaná aj stavbou obchodnej galérie, ktorá sa skladá z piatich alebo šiestich obchodných prevádzok s oblečením, hračkami či elektronikou. Pokiaľ ide o Košice, pôjde už o tretie obchodné centrum tejto značky, keďže vo východoslovenskej metropole sa v súčasnosti nachádzajú dve predajne Kaufland.

 

autor: Andrea Kolesárová

Komentáre
Počet odpovedí: 2 k “Kaufland expanduje: postaví nové obchodné centrum v Košiciach”
  1. luda hovorí:

    Pane boze, same obchody u nas v Kosicoch stavaju, keby radsej nejaku pracu dali, aby sme mohli nakupovat, ale aspon je to kaufland

  2. Krusica hovorí:

    Zastavte tu vystavbu! Uz z kosic neostane nic, okrem velkych obchodnych domov!
    Obcanom Kosic: Preco sa tomu nebranite? Je to ciste vymyvanie hlav a penazeniek. Nech mesto radsej postavi nieco ine: park, sportovy areal…..

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.