22.07.2024

Golf v Trenčíne? Zrejme už onedlho!

Ak ste si niekedy mysleli, že golfové ihrisko môže byť len súčasťou luxusných hotelov a areálov, mýlili ste sa. Tento šport si možno už o krátky čas budete môcť vychutnať aj na prakticky obyčajnom sídlisku v Trenčíne. Spoločnosť Hoss Corp má totiž záujem v tomto meste vybudovať golfový a športovo-relaxačný areál.

Zdroj: enviroportal.sk

Projekt bratov Hossovcov

Trenčianska spoločnosť Hoss Corp a.s., ako už vyplýva zo samotného názvu, je spojená so známou slovenskou bratskou hokejovou dvojicou. Ich spoločnosť má na Karpatskej ulici neďaleko sídliska Noviny na priľahlom záplavovom území vybudovať golfový a športovo-relaxačný areál. V rámci neho sa vybuduje deväť jamkové ihrisko spolu s cvičnými plochami na tréning úderov na jamkovisku. V priestoroch športovo-relaxačného areálu zasa budú môcť Trenčania využívať detské ihrisko, ihrisko pre plážový volejbal a malý rekreačný futbal, minimálne dve piknikové miesta s miestom na grilovanie ako vylepšenie rybárskych miest, kyslíkovú dráhu s minimálne deviatimi stanovišťami umožňujúcimi vykonávanie viacerých cvikov, ihrisko pre petang, miesta na opaľovanie a oddych. Súčasťou areálu bude aj viacero lavičiek, cestičiek, premostenie kanála a umiestnenie odpadkových košov.

Hotový už o rok

Spoločnosť Hoss Corp pozemok, na ktorom by golfovo-športový areál mal vyrásť, dostala ako zápožičku od mesta Trenčín na sedemdesiat rokov. Jeho rozloha je pritom viac ako 51 tisíc metrov štvorcových. Areál má spoločnosť v pláne začať budovať už v štvrtom kvartáli tohto roku, pričom jeho ukončenie pripadá do úvahy v druhom štvrťroku budúceho roku. Do prevádzky by sa mal spustiť o tri mesiace neskôr. Pokiaľ ide o prepokladanú výšku nákladov, v investičnom pláne táto položka zatiaľ nie je vyčíslená.

Nie všetci sú nadšení

Z výstavby tohto športového areálu však radosť nemajú všetci, aj keď by sa to celé mohlo na prvý pohľad javiť ako dobrý a zaujímavý nápad. Podľa medializovaných správ projekt príliš nevonia rybárom a ani miestnym aktivistom. Vyčítajú mu odrezanie rybárov od rieky Váh, zvláštne prevody majetku alebo samotný zámer. Podľa predloženej projektovej dokumentácie by však nový areál mal toto územie zatraktívniť a poskytnúť možnosť oddychu a relaxu pre obyvateľov, ako aj návštevníkov mesta Trenčín. Spoločnosť navyše vníma realizáciu podobného projektu ako logickú, nakoľko územie, kde sa má projekt vybudovať, sa nachádza v záplavovom území a teda je veľmi obmedzené v spôsobe svojho využitia. Z toho teda vyplýva, že na území takéhoto charakteru nie je možné umiestniť trvalé stavby a projekt sa zrealizuje na inak nevyužiteľných pozemkoch. Podľa investičného zámeru má byť golfové ihrisko a športovo-relaxačný areál dostupný pre širokú verejnosť a prispievať tak k rozvoju športu v meste pod Matúšovým hradom. V Trenčíne a ani jeho okolí sa navyše podobný areál nenachádza a tak by projekt mohol byť nápomocný aj z hľadiska rozvoja turizmu, nakoľko sa ním toto mesto do určitej miery zatraktívni.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.