24.09.2023

Dva nové „mrakodrapy“ pre Petržalku

Hoci sme o bratislavskej mestskej časti Petržalka písali prednedávnom, opäť sa vraciame k tejto téme. Našli sa totiž investori, ktorí avizovali záujem v tejto lokalite postaviť nové polyfunkčné objekty a to nie hocijaké. Pôjde totiž o také menšie mrakodrapy.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Pri nábreží „mrakodrap“ leží

Po nábreží koník beží – spieva sa v detskej ľudovej piesni. My ju však trochu upravíme pre naše potreby: Pri nábreží „mrakodrap“ leží… Do veľkej miery sa tento upravený názov totiž hodí k téme nášho článku, v ktorom vám chceme priblížiť výstavbu dvoch nových polyfunkčných objektov v bratislavskej Petržalke, ktorá by sa mala odohrať práve pri dunajskom nábreží. Ich výška sa totiž celkom dobre približuje k niečomu, čo zvykneme nazývať termínom mrakodrap. Samozrejme, nejde o Empire State Building, ale na naše pomery sa aj dvadsaťšesť poschodí môže zdať pomerne vysokým sústom. Tento počet podlaží by totiž isté dve spoločnosti chceli využiť v projekte s názvom Alfa Park. Keďže ide o dve budovy, sú tu aj dvaja investori a to spoločnosti s ručením obmedzeným: Inlogis V a Popper Capital. Prvému patrí budova číslo jedna a druhému objekt číslo dva. Prvá spoločnosť je podľa týždenníka Trend napojená na developerskú firmu HB Reavis, kým firma číslo dva má dočinenia so známou investičnou spoločnosťou J&T.

Medzi mostami

Lokalita je pre tento projekt viac ako prajná – miesto jeho realizácie sa totiž má nachádzať medzi Starým mostom a pomerne nový mostom Apollo. Výška týchto objektov by mala dosahovať na slovenské pomery zaujímavých 101,5 metra, čím sa tieto stavby stanú jednými z najvyšších v celej Bratislave. Majú sa v nich nachádzať priestory nielen pre administratívu, ale aj gastro prevádzky či služby. Parkovacích miest by pre návštevníkov a ľudí pracujúcich v objektoch malo by približne 500. Výstavba by podľa investičného plánu mala začať v júni roku 2015 a ukončená by mala byť vo februári roku 2017. A koľko by mal projekt stáť? Malo by ísť o sumu okolo 90 miliónov Eur.

V minulosti také malé problémy

Územie, na ktorom by nový Alfa Park mal vyrásť, sa už v minulosti stalo do istej miery kontroverznou lokalitou, pričom do celej kauzy bol svojím spôsobom zapletený aj bratislavský primátor Milan Ftáčnik. Ten bol totiž vzhľadom na tlak, ktorí naňho vyvinuli občianski aktivisti, miestni obyvatelia a dokonca aj prokuratúra, nútený zrušiť povolenie na výstavbu dočasnej betonárne. Tá na tomto mieste teda v súčasnosti nestojí, budeme však sledovať, či podobný osud nepostihne aj projekt Alfa Park.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.