23.06.2024

Druhá etapa ružinovského Prima Parku „na spadnutie“

V bratislavskom Ružinove sa stále niečo deje. Nové byty tu vyrastajú ako huby po daždi a niet sa ani čomu čudovať – táto mestská časť sa teší neutíchajúcej obľube obyvateľov, ale aj developerov. Rovnako tak v samotnom srdci Ružinova by sa do svojej druhej fázy mal preklenúť projekt Prima Parku.

Zdroj:http://www.primapark.sk

Vyhoveli kritike

Tento projekt nie je na realitnej scéne žiadnym nováčikom. Ešte v roku 2014 investor, spoločnosť Cresco Ružinov s.r.o. pripravil dokumentáciu pre územné rozhodnutie k projektu Prima Park Bytový dom Jašíková ulica – Bratislava, 2. etapa. Spoločnosť však v priebehu prerokovania zámeru nezískala súhlasné stanovisko hlavného mesta a preto vzala späť návrh na začatie zisťovacieho konania, na základe ktorého príslušný orgán konanie zastavil. Postupne však došlo k rokovaniam so zástupcami hlavného mesta a verejnosti a na základe ich pripomienok a návrhov bol projekt upravený.

Investorská skupina Cresco ešte dávnejšie rozbehla výstavbu bytového komplexu s názvom Prima Park, ktorého prvá etapa v sebe zahŕňala najmä rekonštrukciu a prestavbu bývalej budovy Všeobecnej úverovej banky nachádzajúcej sa hneď vedľa niekdajšieho Obchodného domu Ružinov, z ktorého malo vzniknúť veľké obchodné centrum Yosaria Plaza. Druhá etapa nadväzuje na realizovanú rekonštrukciu výškovej časti administratívnej budovy bývalej banky na byty. Predmetom riešenia tejto etapy je bytový dom na mieste časti pôvodnej budovy a súčasného parkoviska, rekonštrukcia parteru jestvujúcej budovy, odstránenie tretieho dilatačného celku a vybudovanie podzemných parkovacích garáží, kde budú vytvorené parkovacie miesta aj pre byty, ktoré vznikli počas prvej etapy.

Takmer deväťdesiat bytov

Pokiaľ ide o projekt bytového domu, na druhom až siedmom nadzemnom podlaží sa budú nachádzať byty, ktorých bude celkovo 89, z čoho 78 bude klasických bytov a 11 apartmánov. Navrhnuté sú ako jedno-, dvoj- a trojizbové byty a jednoizbové apartmány. Na siedmom , čiže ustúpenom podlaží prevažujú troj- a štvorizbové byty. Viac ako 85 percent bytov je jedno- a dvojizbových. Ak sa na byty pozrieme z hľadiska ich dispozície, v dvojizbových bytoch je obývacia izba prepojená s kuchynským kútom, v jednoizbových bytoch je vytvorený spací kút s možnosťou umiestnenia jedného lôžka alebo dvojlôžka. Väčšina kúpeľní je navrhnutá tak, že je možné z kúpeľne vyčleniť samostatné WC. Väčšie byty sa nachádzajú v severovýchodnom a severozápadnom rohu budovy a na poslednom podlaží. Budova je moderne navrhnutá bezbariérovo, umožňuje teda prístup telesne postihnutých do všetkých priestorov. Zároveň všetky tri výťahy sú prispôsobené aj na prepravu imobilných osôb a rovnako majú úpravy aj pre zrakovo postihnutých.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.