22.07.2024

Do Trenčína mieri nová výstavba domov

V Trenčíne sa nachádza mestská časť s názvom Kubrá a práve v nej by sa už onedlho mala odohrať výstavba nového obytného súboru. Ten by do krajského mesta mal priniesť viac ako päťdesiat nových rodinných domov a tým pádom aj prilákať nových obyvateľov.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Na okraji mesta

Kubrá je okrajovou mestskou štvrťou a preto aj tak trochu zanedbávanou časťou Trenčína. V každom prípade však ide o tichú štvrť s príjemným prírodným prostredím. Možno aj to je dôvod, prečo by sa na jej území mala odohrať rozsiahlejšia rezidenčná výstavba pod názvom Obytný súbor Kubrá. Aj samotný pozemok, na ktorom by sa výstavba mala zrealizovať, z jednej strany hraničí s lesom. Práve tu by podľa informácií z predloženého investičného zámeru malo vyrásť 53 nových rodinných domov. Začiatok výstavby je predbežne naplánovaný na tretí kvartál tohto roku a koniec o dva roky neskôr.

Podľa investora, spoločnosť Dolná kopanica s.r.o. z Trenčína, je dôležitou devízou úspechu tohto projektu najmä atraktivita prostredia. Práve ono by malo byť zárukou toho, že o nové bývanie by mal byť medzi potenciálnymi zákazníkmi záujem. Kubrú totiž môžeme tak trochu považovať ešte za „neobjavenú“ trenčiansku mestskú časť. V podstate bolo len otázkou času, kedy sa na jej území rozbehne podobný rezidenčný projekt. Tým pádom by sa mala zlepšiť aj infraštruktúra a občianska vybavenosť, čo bezpochyby privítajú aj samotní jej obyvatelia.

Stavia sa aj v Zlatovciach

Nielen v Kubrej, ale aj v mestskej časti Zlatovce by mal vyrásť rezidenčný projekt s pracovným názvom Obytný súbor Trenčín – Zlatovce. Konkrétne ide o výstavbu troch bytových domov a to na prázdnom pozemku pod bývalým futbalovým štadiónom. Ako uvádza investor, spoločnosť W – TN Residence z Bratislavy, tento projekt predstavuje začiatok vytvárania intenzifikácie zástavby tejto lokality, ktorá bola dlhé roky nevyužívaná. „Vzhľadom na investície do tohto územia, aj vo forme infraštruktúry, vznikne v lokalite vyššia kvalita a potenciál vysokého rozvoja územia ako celku až po rieku Váh,“ vysvetľuje vo svojom zámere.

Ako ešte dodáva, po zrealizovaní celej zóny, respektíve časti, sa zvýši aj kvalita životného prostredia a v súčasnosti nevyužívané územie sa zmení na kvalitnú rezidenčnú štvrť s novou infraštruktúrou a zelenými plochami, doplnenú o občiansku vybavenosť s dobrým dopravným napojením nielen na diaľnicu, ale aj na samotné centrum krajského mesta. Dodajme ešte, že novovybudované bytové domy by do Trenčína mali priniesť celkovo 106 nových bytov a prví obyvatelia by sa sem mohli nasťahovať už na začiatku roku 2020.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.