22.05.2022

Ďalšie obchodné centrum mieri do Prešova

Prešov je tretie najväčšie mesto na Slovensku a preto niet divu, že doň mieri pohľad investorov, ktorí tu hľadajú nové developerské možnosti. Ako napríklad nové obchodné centrum, ktoré by už onedlho malo vyrásť v Ľuboticiach.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V Prešove aj nie v Prešove

Nové obchodné centrum by sa malo realizovať v obci Ľubotice, ktorá ešte do roku 1990 fungovala ako prešovská mestská časť. A hoci ide v súčasnosti o samostatnú obec, s metropolou Šariša je takpovediac zrastená a mnohí Prešovčania ju považujú stále za súčasť mesta. Preto v tejto súvislosti môžeme s pokojným svedomím hovoriť o novom prešovskom obchodnom centre. To by malo dostať názov Accept a za jeho výstavbou stojí rovnomenná spoločnosť s.r.o.-čka z Prešova. Vyrastie na Bardejovskej ulici vedľa čerpacej stanice Lukoil.

To, čo treba

Hoci v tomto prípade nepôjde o výstavbu veľkého obchodného centra typu Aupark, predsa len obyvateľom zo širokého okolia by mao priniesť nové nákupné možnosti a to najmä v podobe potravín a textilu. Pôjde teda o tovar každodenne potreby. Doba jeho výstavby by mala trvať približne šesť mesiacov, všetko samozrejme závisí od rýchlosti získania všetkých potrebných povolení. Pozitívnou správou je aj fakt, že toto centrum v konečnom dôsledku prinesie prácu pre dvadsať ľudí.

Prešov a obchodné centrá

Pokiaľ ide o výstavbu ďalších nových obchodných centier, v metropole Šariša je momentálnou jednotkou nákupné stredisko Eperia, ktoré spadá pod portfólio developerskej spoločnosti J&T Real Estate. Vybudované malo byť už pomerne dávno, pod iným názvom sa ho chystala zrealizovať iná spoločnosť, ktorá mala vydané aj platné stavebné povolenie. To bolo v minulosti dokonca niekoľkokrát predlžované a platí aj v súčasnosti. Do Prešova by Eperia mala priniesť na ploche približne 22 tisíc metrov štvorcových necelú stovku obchodov. Podľa medializovaných správ by nové centrum malo byť dokončené v roku 2017. Pokiaľ ide o parkovacie miesta, tých by sa v rámci výstavby malo vybudovať šesťsto.

Investorom ďalšieho projektu tentokrát s názvom Obchodné centrum Forum je spoločnosť Multi Veste Slovakia 1 s.r.o. Nejde o úplne nový projekt, práve naopak, jeho počiatky môžeme nájsť niekde v roku 2007. Vtedy sa však nezrealizoval a tak prichádza dnes, pravda, v modifikovanej podobe. Nové obchodné centrum sa bude nachádzať na území, kde by sme dnes našli existujúci objekt obchodného domu Tesco, čiže bývalého prešovského Prioru. Obchodné centrum obyvateľom mesta ponúkne klasické veci, ktoré jednoducho k obchodným centrám patria. Okrem supermarketu a menších samostatných obchodných prevádzok sa v ňom budú nachádzať reštaurácie, zariadenia rýchleho občerstvenia, multikino, fitness štúdio a ďalšie. Ako vysvetľuje investor, účelom činnosti je uspokojenie potrieb obyvateľstva v oblasti obchodu, služieb a voľnočasových aktivít na úrovni vyššieho štandardu.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.