22.05.2022

Bude mať Myjava obchodné centrum?

Aj malé mestá si zaslúžia poriadne obchodné centrá, no nie? A nie je žiaden dôvod, aby taká Myjava v tomto prípade mala byť nejakou výnimkou. Práve tu by totiž v najbližšej dobe malo jedno také obchodné centrum vyrásť.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Malé, ale milé

Hoci Myjava rozhodne nepatrí medzi najväčšie mestá na Slovensku, ide o významné regionálne centrum s bohatou históriu a ešte bohatšou kultúrou. Žije v nej približne dvanásťtisíc obyvateľov a je tiež sídlom okresu. Po rôznych stránkach má toho svojim obyvateľom a návštevníkom skutočne čo ponúknuť, no to, čo v nej absentuje, je skutočné obchodné centrum. Na území Myjavy síce nájdeme niekoľko supermarketov a tiež jeden hypermarket, ale to je všetko. Nad obchodný centrom v tomto meste sa uvažovalo už v roku 2008, kedy tu svoje investície do zrealizovanej výstavby chcela pretaviť spoločnosť L Real z Púchova. Dôležitým momentom v tejto súvislosti bol aj fakt, že nové obchodné centrum by do Myjavy prinieslo takmer dvesto nových pracovných príležitostí, čo by obyvatelia tohto mesta nesmierne radi privítali vzhľadom na nie príliš priaznivú mieru nezamestnanosti. Zo stavby však napokon nič nebolo a tak Myjavčania museli čakať ďalej.

Neďaleko Tesca

Nákupné centrum, o ktorom by sme vás radi informovali, by malo byť postavené v časti Závršky, východne od centra, neďaleko od čerpacej stanice OMV a hypermarketu Tesco. Na tomto pozemku, ktorý je síce podľa katastra nehnuteľností definovaný ako orná pôda, sa momentálne nič nenachádza, respektíve našli by sme tu len niekoľkometrovú navážku. Názov nového myjavského centra má znieť Eco Shopping Park Myjava a stojí za ním spoločnosť Capanone Rent z neďalekej Senice. Práve blízkosť Tesca chce investor podľa predložené investičného zámeru využiť na vytvorenie akejsi obchodnej zóny. Vysvetľuje to tým, že sortimentom tovarov a služieb tvorí vhodné doplnenie hypermarketu Tesco, čím rozšíri komfort obyvateľov a návštevníkov danej lokality. Objekt nákupného centra by mal byť jednopodlažný, halového typu, L-vého tvaru a investor plánuje jeho vhodné zakomponovanie do okolitej zástavby.

Široký sortiment

Nové obchodné centrum by sa malo stať súčasťou vybavenosti celomestského významu, ktorá bude slúžiť obyvateľom mesta, prípadne aj obyvateľom okolitých obcí v rámci spádovej oblasti a návštevníkom mesta Myjava. Po svojom dokončení by malo centrum ponúkať široký sortiment tovaru bežnej spotreby, ako napríklad oblečenie, drogériu, domáce potreby, hračky a podobne. Nejde však len o predaj tovaru, ale aj o ponuku služieb. Investor totiž predpokladá, že nové centrum zastreší kaviareň, kaderníctvo, banku a tak ďalej. Táto výstavba, ktorá by do okresného mesta Myjava takisto mala priniesť nové pracovné miesta, by investora mala vyjsť približne na tri milióny Eur.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.