18.04.2021

Bratislavská Petržalka a rok 2013

Nový rok sa už úspešne ujal vlády a my sme zvedaví, čo prinesie v rámci nových projektov, či už komerčných alebo rezidenčných. No aby sme vás trochu navnadili, prinášame vám pohľad na tri projekty, ktoré by mali byť v tomto roku dokončené. A to v najľudnatejšej bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Zdroj: www.solar-ba.sk

Polyfunkčný Solar

V apríli tohto roku by mal byť definitívne dostavaný polyfunkčný komplex s názvom Solar nachádzajúci sa na pozemku medzi Budatínskou ulicou a Panónskou cestou, čiže v časti Lúky. Samotný projekt sa skladá z dvoch bytových domov, pričom prvý bytový dom má jedenásť nadzemných podlaží a je umiestnený paralelne s Budatínskou ulicou. Pokiaľ ide o druhý bytový dom, ten má šesť nadzemných podlaží. Aby mohol byť komplex skutočne nazývaný prívlastkom polyfunkčný, v oboch stavebných objektoch sa na prvom nadzemnom podlaží nachádza polyfunkčná časť s obchodnými priestormi. Druhé nadzemné podlažie jedného z objektov zasa disponuje priestormi určenými pre administratívne využitie. V podzemnom podlaží, ako inak, sa nachádzajú pivnice a garážové miesta určené pre nájomníkov bytov a garážové státia pre administratívu a obchody sú umiestnené na prvom nadzemnom podlaží. Pozrime sa ešte na bytové jednotky, ktoré tento projekt ponúka. Dohromady ide o 145 bytov s dominanciou dvojizbových. Ako tvrdí investor, ktorým je developerská spoločnosť Realcorp Finance s.r.o., na oficiálnej webovej stránke projektu, dispozičné riešenie bytov je projektované v súlade so súčasnými trendmi v oblasti budovania bytov a snahou uspokojiť potreby klienta na bývanie.

Ambiciózne City

Symbolom polyfunkčného bytového domu s názvom Petržalka City je zelené srdce a to vďaka Mestskému parku, ktorý by mal byť vybudovaný v rámci tohto projektu, ktorého developerom je Petržalka City a.s. Objekt sa bude realizovať v dvoch etapách, pričom prvá z nich, ktorá zahŕňa výstavbu samotného bytového domu, by mala byť dokončená do konca tohto roku. Začiatok druhej etapy, v ktorej sa bude realizovať časť Mestského parku a úprava nábrežia Chorvátskeho ramena, je naplánovaný na rok 2014. Celkovo teda v rámci Petržalka City vzniknú nielen byty, ale tiež obchody, reštaurácie a kaviarne, kultúrne a kongresové centrum, apartmány s hotelovými službami, administratívne a kancelárske priestory, wellness a fitness zariadenia či bazén. A aby sme nezabudli, polyfunkčný bytový objekt sa nachádza v blízkosti centra Bratislavy, v okrajovej časti Petržalky, ktorá je ohraničená Hálovou ulicou a Rusovskou cestou.

Flexibilný Nový Háj

Do konca roku 2013 by mal byť dokončený aj rezidenčný projekt Nový Háj nachádzajúci sa neďaleko internátu Ekonomickej univerzity, na rohu Dudovej a Starohájskej ulice. Tu vyrastú dva osemposchodové bytové domy, ktoré ponúknu dohromady 72 bytov. Na tom by nebolo prakticky nič také zvláštne, až na to, že developerské spoločnosti ITB a Imagine Development prišli so zaujímavým nápadom, ktorý im priniesol okamžitý a veľký záujem zákazníkov: klienti si totiž mohli meniť dispozičné a interiérové bytové prvky, čiže napríklad umiestnenie priečok, okien a podobne. Ide o zaujímavý a bezprecedentný prvok na slovenskej „developerskej scéne“ a niet sa čomu diviť, keď sa takýto krok stretol s úspechom. Ľudia totiž chcú mať pocit, že keď si za niečo platia, tak by to malo spĺňať ich predstavy. Uspokojiť sa s predpísaným a nemenným sa totiž dnes už nenosí – vládne variabilita a predovšetkým flexibilita.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.