22.07.2024

Český investor v Trnave postaví „hobby obchod“

V slovenskom „Malom Ríme“ nie je núdza o obchody hocijakej kategórie. To však nie je žiadny dôvod, aby sa ich portfólio ešte viac nerozšírilo. A tak by už onedlho mala v Trnave vyrásť ďalšia predajňa, ktorá bude ponúkať veci určené pre dom a záhradu.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V susedstve ďalších obchodov

Projekt s pracovným názvom Predajné centrum pre dom a záhradu rieši vybudovanie moderného dvojpodlažného areálu predaja stavebných materiálov, náradia a zariadení pre dom a záhradu, vo vlastných priestoroch, v lokalite „Od Zavarského“ a teda v obchodno-priemyselnej zóne. V nej sa nachádza Logisticko-dodávateľské centrum, obchodné centrá TMT, Obi, Sconto, Mountfield, Siko, Suzuki, McDonalds, závod Fremach a iné. Ako tvrdí investor vo svojom investičnom zámere, spoločnosť Dekinvest a.s., základným princípom moderného predaja je maximálny komfort zákazníka, prehľadnosť predaja a rýchlosť vybavenia zákazníka s dôrazom na prívetivé prostredie hlavne z pohľadu stavebno-dispozičného usporiadania prevádzky. „Ďalším dôležitým kritériom je maximálne zníženie všetkých prevádzkových rizík, ktoré súvisia s manipuláciou stavebných materiálov a ostatného tovaru pre dom a záhradu,“ dodáva. Pozitívnou správou je samozrejme aj fakt, že vybudovaním tohto obchodného centra za približne 1,9 milióna Eur sa vytvoria aj nové pracovné príležitosti, ktoré bezpochyby ocenia aj samotní obyvatelia Trnavy a okolia.

Investor zo susedných Čiech

Za týmto projektom nestojí žiadny firma z Trnavy a dokonca ani zo Slovenskej republiky. Investor v tomto prípade pochádza zo susednej Českej republiky. Konkrétne ide o akciovú spoločnosť Dekinvest, investiční fond s proměnným základním kapitálem. Ako táto spoločnosť uvádza na svojej webovej stránke, bola založená ešte v roku 2011 a špecializuje sa na investovanie do nákupu komerčných nehnuteľností, ich prenájom a zabezpečovanie sprievodných technických a a poradenských služieb.

V súčasnej dobe Dekinvest obhospodaruje viac ako dvadsať komerčných nehnuteľností v Českej republike a tiež na Slovensku. Je súčasťou holdingu Dek, ktorý ešte v roku 1993 začal ako stavebniny, no v priebehu nasledujúcich rokov vytvoril množstvo spoločností špecializujúcich sa na rôzne oblasti v súvislosti s výstavbou. Medzi najvýznamnejšie spoločnosti tejto skupiny patrí bezpochyby Dektrade, Dekwood, Dekmetal či Dekprojekt. Na Slovensku táto skupina podniká už od roku 2008, kedy bola založená akciová spoločnosť Dektrade SR.

 

autor: Andrej Jurica

Komentáre sú vypnuté.