04.12.2020

Z periférie dôležitá investičná lokalita

Podunajské Biskupice sa vzmáhajú. Každú chvíľu totiž nejaký z investór ohlási výstavbu či už rezidenčného, alebo komerčného objektu. Nebude to inak ani v tomto prípade. Už v apríli tohto roku by sa tu totiž mala začať realizovať výstavba nového polyfunkčného objektu, ktorý do tejto mestskej časti prinesie ďalšie byty.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Pri križovatke

Nový objekt by mal byť situovaný pri križovatke ulíc Kazanská a Uzbecká. Zo severnej strany priamo nadväzuje na cestu slúžiacu k zásobovaniu obchodného centra Billa a príjazdu na jeho verejné parkovisko. Z východu bude objekt ohraničovať Uzbecká ulica a z juhu spomínaná Kazanská. Pozemok, na ktorom by mal objekt vyrásť, je v súčasnosti nezastavaný. Zmeniť by to chcela spoločnosť Slovbyt – M, s.r.o. z Malaciek a to už od apríla tohto roku, kedy by sa podľa plánov mala výstavba odštartovať. Investor by chcel byť s prácami hotový už o dva roky, čiže v apríli 2016.

Dve budovy

Nový polyfunkčný objekt s názvom Centrum sa bude skladať z dvoch budov. Prvá z nich sa bude vyznačovať deviatimi nadzemnými podlažiami a jedným ustupeným, kým druhá sa bude musieť uspokojiť so siedmymi. Celkovo by sa v nich malo nachádzať 133 bytových jednotiek, pričom najväčšie množstvo budú zaberať byty dvojizbové. Objekt je nadimenzovaný pre takmer 260 obyvateľov. Aby si však plánovaná stavba skutočne „zaslúžila“ pomenovanie polyfunkčná, nachádzať sa v nej bude aj kaviareň. Výstavba by investora mala predbežne vyjsť na 15 miliónov Eur.

Podunajské Biskupice sa vzmáhajú

O tom, že Podunajské Biskupice už nie sú len zanedbanou periférnou časťou Bratislavy, ale dôležitým územím z hľadiska bývania, služieb a investícií, svedčia projekty uskutočnené alebo plánované v posledných rokoch. Aj výstavba vyššie spomínaného polyfunkčného objektu sa udeje v rámci výstavby Zóny Centrum, v ktorej v súčasnosti prebieha pomerne masívna výstavba bytov a to často práve v polyfunkčných objektoch. Ako tvrdí aj samotný investor, táto zóna v súčasnej dobe predstavuje územie s vysokým rozvojovým potenciálom, ktorý sa začína intenzívne napĺňať.

Nielen byty, ale aj množstvo obchodov

Podunajské Biskupice však nie sú len o rezidenčných projektoch, ako sú napríklad Podunajské záhrady, Zelený raj, Malú Dunaj, Svornosť a podobne. Napokon, tam, kde ľudia bývajú, musia mať prístupné aj obchody či služby. Túto stránku zabezpečujú obchodné prevádzky, ktoré sa usídlili v Podunajských Biskupiciach. Ide napríklad o obchodné centrum Hron, v ktorom sa okrem hypermarketu Tesco nachádza množstvo obchodných prevádzok a ktoré vzniklo prestavbou obchodného centra zo sedemdesiatych rokov. K tomu by malo pribudnúť aj Obchodné centrum Slovnaftská, ktoré sa bude skladať z niekoľkých samostatných obchodných prevádzok. Okrem spomínaných obchodov sa Podunajské Biskupice vyznačujú celou plejádou predajní od hobby marketov cez potraviny až k službám.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.