22.05.2022

V Nových Zámkoch vyrastie obchodné centrum Piritov

Nové Zámky sú v súčasnej dobe známe najmä kvôli svojim športovým a relaxačným objektom a aktivitám a to nehovoríme o nesmierne zaujímavej histórií tohto mesta. K tomu je však vzhľadom na spokojnosť obyvateľov nutné priradiť aj služby či obchodné a nákupné príležitosti. A práve s nimi súvisí výstavba nového obchodného centra.

ilustračné foto

Obchodné centrum so zvláštnym názvom

V Nových Zámkoch, respektíve v jeho severnej časti sa nachádza istá lokalita s pomerne zvláštnym názvom – Dolný Piritov. A práve toto pomenovanie sa prenesie aj na plánované nákupné stredisko, ktorého názov bude podľa investora, bratislavskej spoločnosti AniCrop s.r.o., jednoducho Piritov. Miesto, kde by stredisko spolu s parkovacími miestami malo vyrásť, sa nachádza na momentálne nevyužívanom pozemku v areáli nákupnej zóny. Prístup k obchodnému centru bude teda z Nitrianskej cesty.

Vznikne tu sedem predajní

Netreba si predstavovať, že pôjde o veľké stredisko. Vyznačovať sa totiž bude iba jedným podlažím, v rámci ktorého vznikne sedem samostatných obchodných jednotiek. Pokiaľ ide o architektonické hľadisko, podľa investora bude budova obchodného centra riešená v modernom prevedení s presklenou fasádou v kombinácii s obkladom, čo je v súčasnej dobe v podstate štandardom pri výstavbe centier.

Predbežne vyčíslené náklady v tomto štádiu predstavujú 6,5 milióna Eur, pričom celkovo zastavaná plocha by mala byť viac ako 9 tisíc metrov štvorcových. Investor sa podľa svojho vyjadrenia v investičnom zámere domnieva, že výstavba nákupného strediska bude pre mesto prínosom, nakoľko v danom území ponúkne nové pracovné príležitosti. Tie vzniknú nielen v rámci novovubudovaných obchodov, ale k dispozícií budú už aj pri samotnej výstavbe obchodného centra. A samozrejme, treba dodať, že vzniknú aj nové obchodné možnosti pre samotných obyvateľov Nových Zámkov.

Dobre vybavené mesto

Nové Zámky ako približne štyridsaťtisícové, čiže na slovenské pomery stredne veľké mesto sú pomerne dobre vybavené, pokiaľ ide o nákupné možnosti. Zrejme najdôležitejším obchodným článkom mesta je obchodné centrum Aquario, v ktorom sa nachádza viac ako tridsať predajní rôzneho druhu od oblečenie cez knihy až po jedlo. Okrem tohto centra Nové Zámky disponujú klasickou slovenskou výbavou typu Tesco, Billa, Lidl a Kaufland a tiež samozrejme Jysk, Mountfield či Nay Elektrodom. Hneď vedľa obchodného centra Aquario sa nachádza ďalšie centrum, tentokrát s názvom STOP SHOP. V jeho priestoroch sa nachádza deväť obchodných prevádzok vrátane niekoľkých vyššie spomínaných.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.