23.09.2023

Prestavba na Ružinovskej: čo bude s ambulanciami?

Ružinov je veľká mestská časť s početným obyvateľstvom, preto sa niet čomu čudovať, že myseľ mnohých investorov je namierená práve jeho smerom. Podchvíľou sa objaví nejaký projekt, ktorý sľubuje rozšíriť portfólio bytov či kancelárií alebo obchodných priestorov v tejto štvrti. Aj teraz máme pre vás jeden z nich.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Na Ružinovskej

Na konci, alebo môžeme skôr povedať, že na začiatku Ružinova, na ulici Ružinovská 1, by spomínaný projekt mal vyrásť. Respektíve, on už „vyrastený“ je, v rámci realizácie príde totiž k jeho rekonštrukcii a prestavbe na polyfunčkný objekt. A že sa skutočne všetko v tomto prípade točí okolo Ružinova, najlepšie dokladuje názov investora – ide totiž o spoločnosť Ružinovská 1 s.r.o. Aby ste si vedeli lepšie predstaviť, ktorého konkrétneho objektu sa projekt týka, nájdeme ho hneď vedľa predajne LIDL. Práve táto sivá a nepríliš vzhľadná budova, ktorá bola ešte pred niekoľkými rokmi súčasťou Stavebného odborného učilišťa, ktoré ju využívalo najmä ako internát, by sa mala už onedlho stať polyfunkčným objektom a tým zvýšiť, okrem iného, počet bytov v tejto mestskej časti.

Ambulancie zostanú a byty pribudnú

Pokiaľ danú budovu, ktorá sa má stať cieľom prestavby, trochu poznáte, možno viete, že sa v nej nachádzajú štyri zdravotné ambulancie, medzi nimi aj známa ambulancia gastroenterológie. Našťastie, v tomto prípade nepríde k ich zrušeniu alebo presťahovaniu. Investor totiž prisľúbil, že ambulancie v objekte zostanú aj po jeho rekonštrukcii. Tie sú totiž svojím spôsobom nevyhnutnou súčasťou tejto lokality a plne v súlade s územným plánom hlavného mesta, podľa ktorého sú potrebné z hľadiska občianskej vybavenosti. Jediná zmena, ktorá v ich prípade nastane, bude ich presťahovanie z priestorov suterénu na prvé nadzemné podlažie.

V objekte bude takisto vybudovaných sto nových bytových jednotiek. Tie by mali byť podľa vyjadrenia investora dostupným artiklom na realitnom trhu. Ich veľkou výhodou je tiež dobré dopravné napojenie, nakoľko Ružinovská ulica je jednou z najdôležitejších dopravných tepien v Bratislave a navyše ani napájač na diaľnicu nie je ďaleko. Lokalita má tiež kvalitnú občiansku vybavenosť so školami, obchodmi a zdravotníckymi zariadeniami a tak sa dá predpokladať, že táto prestavba za približne 1,6 milióna Eur by mohla byť v konečnom dôsledku dobrou investíciou.

Ružinov (možno) čakajú veľké veci

Túto mestskú časť však podľa všetkého čakajú aj ďalšie rekonštrukcie a dokonca nové výstavby. Neďaleko objektu, o ktorom sme písali vyššie, v ružinovskej časti Ostredky, by totiž chcela spoločnosť Riston, s.r.o., uskutočniť smelé plány jej revitalizácie. Jej súčasťou by malo byť najmä zvýšenie počtu bytov a parkovacích miest. Chýbať by však nemalo ani novovybudované námestie s fontánou a dokonca aj kultúrny pavilón. Či sa však plány nakoniec aj podarí pretaviť do skutočnosti, ukáže len čas.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.