23.05.2018

Nový Fun Park na Liptovskej Mare

Liptovská Mara, jedna z našich najväčších vodných nádrží a jeden z potenciálnych top ťahačov turistického ruchu Liptova, by sa už onedlho mala popýšiť vybudovaním nového Fun Parku. O aký projekt konkrétne ide, sa dočítate v ďalších riadkoch.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Dobudovať a vylepšiť

Na Liptovskej Mare už v súčasnosti samozrejme existuje autokemping. Nie je však dôvod, prečo by sa jeho služby nemali ešte rozšíriť. To si zrejme povedala aj spoločnosť Mara Holiday Resort s.r. o. z hlavného mesta. Na území autokempingu by tak mal vzniknúť takzvaný Mara Fun Park. Pôjde v podstate o riešenie nového vstupu s pokladňami, prevádzkový objekt s bufetom a hygienickými zariadeniami, no čo je najhlavnejšie, o vonkajšie relaxačné bazény vrátane strojovní. Podľa investora sa realizáciou tohto zámeru predĺži pobyt návštevníkov autokempingu, vzhľadom na možnosti využitia vodných atrakcii a aj v období, keď vodná plocha Liptovskej Mary nebude mať priaznivé podmienky na rekreáciu. Prevádzkovateľ si od projektu sľubuje podporu cestovného ruchu v tejto oblasti, nakoľko by ešte malo rozšíriť možnosti relaxu a pohybových aktivít návštevníkov.

Nové bazény aj hrad

Nových bazénov nie je nikdy dosť a rozhodne to platí aj pre Liptovskú Maru. Preto, ako sme už spomenuli vyššie, v rámci projektu Mara Fun Park ešte nejaké tie bazény na jej brehoch pribudnú. Okrem klasického relaxačného bazénu s vodnou plochou 428 metrov štvorcových pôjde aj o bazén pre deti o rozlohe 113 metrov štvorcových so šmýkačkou a striekajúcimi zvieratkami. Deti, respektíve ich rodičov, sa však investor rozhodol prilákať aj inak a to umiestnením vodného hradu. Ten sa bude vyznačovať vežou, schodiskom, tobogánmi, šmýkačkami a inými atraktivitami. Nuž a celý Fun Park by investora predbežne mal vyjsť na 2,7 milióna Eur.

Je tu ešte veľa práce

Vodné dielo Liptovská Mara bolo vybudované v rokoch 1969 až 1975. Išlo o pomerne citlivú tému, nakoľko pri výstavbe bolo zaplavených až trinásť obcí. Pokiaľ ide o súčasnosť, môžeme skonštatovať, že rekreačná funkcia je relatívne poddimenzovaná. Top atrakciami sú v podstate len rekreačné stredisko pri Liptovskom Trnovci v spojení s neďalekým Aquaparkom Tatralandia. Zo strediska v Liptovskom Trnovci je možné sa vydať na vyhliadkovú plavbu po Mare. Polostrov Ratkovie s priľahlými vodami je chráneným územím a nachádza sa na ňom aj cenné arborétum. No aj tak Liptovskú Maru navštevuje menej ľudí, ako by sa patrilo. Preto miestnych investorov a samosprávy čaká ešte dlhý boj o turistu, ktorý môžu vyhrať aj budovaním kvalitných projektov.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.