01.07.2022

Nové obchodné centrum mieri do Považskej Bystrice

V Považskej Bystrici, v meste s približne štyridsaťtisíc obyvateľmi, doteraz absentovalo obchodné centrum, ktoré by zodpovedalo dopytu miestnych. To by sa však už onedlho mohlo zmeniť. Investor z neďalekej Žiliny tu totiž plánuje takéto centrum vybudovať.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Nákup, zábava aj relax

Tieto tri aspekty by investor, žilinská spoločnosť NSO INVEST s.r.o., chcel zakomponovať do nového považskobystrického obchodného centra. Situované by malo byť v blízkosti ulíc M.R. Štefánika a Ľudovíta Štúra, neďaleko katastrálneho úradu či hotela Manín a len niekoľko ulíc od Obchodného domu Stred Prior. V súčasnej dobe sa na tomto pozemku nachádza parkovisko pre návvštevníkov centra mesta. Objekt by mal mať maximálne tri podlažia, pričom na prízemí sa bude nachádzať supermarket a gastro prevádzka. Hlavná obchodná galéria by si svoje miesto mala nájsť na druhom nadzemnom podlaží, pričom to tretie by malo patriť záhrade pre verejnosť, priestoru pre kultúrne podujatia či stravovaniu. Parkovanie investor plánuje zabezpečiť na dvoch podzemných podlažiach, kde by sa celkovo malo nachádzať 431 parkovacích miest.

Postavené za jeden rok

Podľa investičných plánov predložených na posúdenie vplyvov projektu na životné prostredie má investor v záujme postaviť centrum v priebehu dvadsiatich štyroch mesiacov. Začiatok výstavby je naplánovaný už na december tohto roku, pričom jeho realizácia by mala byť ukončená v decembri roku 2015. Pokiaľ ide o predpokladané investičné náklady, investor ich v tejto fáze neuviedol. Dôvodom výstavby je podľa jeho vyjadrenia vybudovanie obchodného centra, ktoré bude na jednom mieste ponúkať čo najširší výber tovaru s výhodným parkovaním v bezprostrednej blízkosti. Od projektu si sľubuje pohodlný nákup v príjemnom prostredí, ktorý by si mali užiť nielen samotní obyvatelia Považskej Bystrice, ale aj návštevníci zo širokého okolia. Nové obchodné centrum by však do okresného mesta nemala priniesť iba nové nákupné možsnosti, ale aj pracovné príležitosti. Prácu by totiž mohlo nájsť až 274 ľudí.

Ešte viac obchodov. A viac práce

Považská Bystrica má však toho svojím obyvateľom dosť ponúknuť, aspoň pokiaľ ide o nakupovanie. Okrem avizovaného obchodného centra sa tu v súčasnej dobe nachádza Obchodný dom Prior, hypermarkety Tesco či Hypernova, z obchodov s elektronikou spomeňme napríklad Nay Elektrodom. Ako sme však uviedli vyššie, nové centrum by do tohto mesta malo okrem nakupovania priniesť aj nové pracovné príležitosti. V považskobystrickom okrese totiž momentálne vládne pomerne vysoká miera nezamestnanosti a to 11,99 percenta. Preto by nové obchodné centrum mohlo byť pre mesto a jeho obyvateľov prínosom aj v tomto zmysle. Nové pracovné miesta totiž nerastú len tak na strome.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.