20.07.2019

Devínska Nová Ves už nie je len periféria

Devínska Nová Ves už dávno nie je len periférnou časťou hlavného mesta, ale aj živým a rozvíjajúcim sa organizmom. Svedčí o tom aj viacero projektov, ktoré tu za poslednú dobu vznikli, prípadne sa vzniknúť chystajú. Ako napríklad výstavba troch bytových domov v susedstve s Bystrickou ulicou.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Chcú využiť potenciál územia

Účelom spomínaného projektu je vybudovanie a prevádzkovanie troch bytových domov v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Hlavným dôvodom je funkčné využitie ponúkaného potenciálu lokality pre potreby bývania. Pozemok je v súčasnej dobe nezastavaný. Z juhu susedí s Bystrickou ulicou, na severe zasa s bytovými domami na Opletalovej ulici. Na pozemku nájdeme maximálne len pozostatky niekdajších garáží.

V projekte ide o tri samostatné bytové domy, ktoré nie sú vzájomne prepojené. Vyznačovať sa budú štyrmi nadzemnými podlažiami a tiež jedným ustupujúcim. V bytových domoch sa bude nachádzať celkovo 156 malometrážnych bytových jednotiek. Z toho 117 bude jedno- a dvojizbových a 39 sa bude vyznačovať tromi a štyrmi izbami.

Podľa investora, spoločnosti Bystrická, realizáciou tohto rezidenčného projektu dôjde k rozšíreniu ponuky bývania v tejto lokalite, ako aj celej Devínskej Novej Vsi a tým pádom samozrejme aj v samotnej Bratislave. Dodajme ešte, že projekt by mal byť zrealizovaný už v roku 2019 a investora by mal predbežne vyjsť na osem miliónov Eur.

Už nejde len o perifériu

Devínska Nová Ves sa môže zdať na prvý pohľad trochu od ruky, no na pohľad druhý ide o rozvíjajúcu sa mestskú časť a to v zmysle rezidenčnom, komerčnom a samozrejme aj priemyselnom. V Devínskej Novej Vsi sa samozrejme aj nachádza automobilka Volkswagen Slovakia, ťahúň priemyselnej výroby Slovenska. V blízkosti závodu Volkswagen až po bývalú tehelňu pribudli výrobné areály subdodávateľov Volkswagenu, aj ďalší výrobcovia. Ďalšími významnými závodmi sú prevádzky spoločností Presskam a Tower.

Pokiaľ ide otázku bytov, podľa developera v tejto mestskej časti rastú nároky obyvateľov na podmienky bývania, nakoľko sa Devínska Nová Ves rozvíja nielen prostredníctvom priemyslu, ale aj výstavbou nových obchodných centier a takisto turizmom. Rovnako však v tejto lokalite rastie aj počet nových obchodov – už nejaký čas tu napríklad existuje obchodné centrum Glavica, významným krokom pre rozvoj Devínskej Novej Vsi bol bezpochyby aj developerský počin investičnej skupiny Penta, ktorá v lokalite medzi touto mestskou časťou a Lamačom postavil obchodno-zábavné centrum Bory Mall. Zo zaujímavých rezidenčných projektov v Devínskej Novej Vsi by sme mohli spomenúť napríklad Devínsky dvor, Villadomy alebo bytový dom Pod Glavicou.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.